صفحه اصلی / اخبار ورزشی / افزایش چشمگیر پاداش قهرمان در آسیا
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
644465

افزایش چشمگیر پاداش قهرمان در آسیا

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از اصلاحات عظیم در ساختار فوتبال آسیا در بخش‌های زنان و مردان خبر داد.

 شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه سیستم رده‌بندی جدیدی را اعلام کرد که شامل لیگ نخبگان به عنوان بالاترین رده، لیگ قهرمانان آسیا به عنوان دومین و چلنج لیگ به عنوان سومین لیگ باشگاهی در آسیا می‌شود. بر این اساس از فصل ۲۰۲۵ – ۲۰۲۴ در مجموع ۷۶ تیم در هر سه بخش در رقابت‌ها شرکت خواهند کرد.

او پس از اعلام این خبر درباره تغییرات در فوتبال آسیا اظهار نظر کرد و گفت: رقابت‌های باشگاهی ما در حال حاضر یکی از بهترین و پردرآمدترین رقابت‌های قاره‌ای است و AFC با ابتکارات آینده‌نگر در فوتبال باشگاهی مردان و زنان آسیا وارد یک دوره جدید و تاریخی خواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا جاه‌طلبی‌هایش را برای اطمینان از درخشش تیم‌ها و بازیکنان در رقابت‌های جهانی مشخص کرده است و بخش عمده‌ای از این جاه‌طلبی بر پایه سرمایه‌گذاری استوار است که رگ حیاتی توسعه برای همه فدراسیون‌های عضو است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین قرار است مبلغی را که به قهرمانان اهدا می‌شود، افزایش دهد.

۱۲ سپتامبر ۲۰۲۳ کنفدراسیون فوتبال آسیا از همه انجمن‌های عضو دعوت کرده بود تا آمادگی‌شان را برای میزبانی مرحله نهایی لیگ نخبگان اعلام کنند که در نهایت فدراسیون‌های فوتبال عراق و عربستان در مهلت مقرر آمادگی خود را اعلام کردند.

پس از ارزیابی زیرساخت‌ها و نیازمندی‌های اقامتی و همچنین سایر جنبه‌های عملیاتی کلیدی مورد نیاز برای برگزاری یک تورنمنت متناسب با اعتبار و جایگاه رقابت‌های باشگاهی برتر قاره، عربستان به عنوان میزبان لیگ نخبگان برای سه سال اول انتخاب شد.

از فصل آینده، قهرمان به جای چهار میلیون دلار، ۱۲ میلیون دلار دریافت خواهد کرد که افزایش سه برابری را در این بخش نشان می‌دهد. در همین حال، نایب‌قهرمان نیز از فصل بعد به جای دو میلیون دلار، چهار میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

لیگ نخبگان

۲۴ باشگاه برتر قاره به دو لیگ ۱۲ تیمی در مناطق غرب و شرق تقسیم می‌شوند که در قالب رقابت‌های خانگی و خارج از خانه برای حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت خواهند کرد؛ جایی که هشت برنده به مرحله نهایی راه خواهند یافت.

نوبیتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *