صفحه اصلی / سایر رسانه ها / مشکلات رایج انواع پرینترها
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
مشکلات رایج انواع پرینترها

مشکلات رایج انواع پرینترها

امروزه پرینترها در انواع و برندهای مختلف در منازل و اکثر ادارات و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرندعمده مشکلات پرینترها مخصوص یک برند خاص نیستند و بین تمام پرینترها مشترک هستند اما برای برخی پرینترها بعضی مشکلات بیشتر اتفاق می افتدمشکلات پرینترها گاهی اوقات نرم افزاری و گاهی نیز سخت افزاری می باشندبرخی مشکلات پرینترها جدی نیستند و با انجام چند قدم ساده برطرف می شوند اما برخی دیگر باید حتما توسط متخصص تعمیرات پرینتر بررسی شوند و برخی قطعات نیاز به تعمیر و تعویض دارنددر این مقاله قصد داریم مشکلات رایج انواع پرینترها را بررسی کنیمتا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مشکلات عمومی پرینترها

در این بخش از مقاله رایج ترین مشکلات پرینترها که بین انواع پرینترها مشترک می باشند را بررسی می کنیمسپس به سراغ انواع برندهای پرینتر می رویم و مشکلات رایج هرکدام را بررسی می کنیم.

پرینتر پرینت نمی‌گیرد

یکی از مشکلات رایج پرینترها این است که دستگاه عملیات پرینت را انجام نمی دهدهنگامی که با این مشکل مواجه می شوید باید ابتدا ارورهای پرینتر را چک کنید و به چراغ و پیغام خطای پرینتر دقت کنیدهمچنین باید به نحوه قرارگیری کاغذ در دستگاه دقت کنید و عملکرد کارتریج را نیز مورد بررسی قرار دهیدمورد دیگری که باید بررسی کنید کابل USB است که باید به درستی وصل شده باشد.

برگه چاپ شده کیفیت ندارد

یکی از مواردی که باعث ایجاد مشکل برای چاپگرها می شود بی کیفیت بودن برگه های چاپ شده استاز عواملی که باعث افت کیفیت پرینترها می شود می توان به پخش نامناسب رنگ ها، خرابی کارتریج، خرابی درام، انسداد نازل جوهر، کیفیت پایین تونر و تنظیمات اشتباه اشاره کردهمچنین اگر هد پرینتر آلوده باشد می تواند روی کیفیت برگه چاپ شده نهایی تاثیر بگذارد.

پرینتر برگه سفید چاپ می کند

یکی دیگر از مشکلات پرینتر سفید چاپ کردن پرینتر است، بدین صورت که پرینتر بعد از چاپ برگه ها یک برگه سفید هم بیرون می دهدبرای رفع این مشکل باید از کنترل پنل ویندوز وارد بخشDevices and Printers شوید و با انتخاب Printing Preferences مشکل تنظیمات دستگاه را که باعث سفید پرینت گرفتن دستگاه می شود را برطرف کنید.

کاغذ در پرینتر گیر می کند

یکی از مشکلات رایج انواع پرینترها گیرکردن کاغذ در پرینتر می باشداین مشکل عمدتا از خرابی کاغذکش ناشی می شوداگر کاغذ در پرینتر گیر کند باید قابت پرینتر را باز کنید و کاغذ مچاله شده و گیرکرده در پرینتر را درآورید و از قسمت ارورها فرمان ارسال چاپ به دستگاه را لغو کنید.

مشکلات رایج پرینتر کانن

کانن یک شرکت صنایع الکترونیکی چند ملیتی و در اصل ژاپنی است که در طراحی و تولید دوربین ها، تجهیزات عکاسی و همینطور دستگاه های فتوکپی و چاپگر فعالیت داردکانن در بخش پرینترها بخش بزرگی از بازار دنیا را در دست داردپرینترهای کانن یکی از بهترین کیفیت ها در بین پرینترهای موجود در بازار را دارندپرینترهای کانن مانند انواع پرینترهای دیگر مشکلات رایجی دارند که می توان از این مشکلات به گیر کردن کاغذ در چاپگر، اتصال چاپگر و نصفه چاپ شدن صفحات اشاره کرد.

مشکلات رایج پرینتر اچ پی

شرکت اچ پی یکی از شرکت های بزرگ و پیشرو در تولید پرینترهای سیاه و سفید و رنگی است و سهم بزرگی از بازار این دستگاه ها را در اختیار دارداین پرینترها مشکلات رایج مربوط به مهندسی و ساخت خود را دارنداز مشکلات رایج این پرینترها می توان به کامل چاپ نشدن تصاویر، گیر کردن کاغذ در کاغذ کش دستگاه، سفید چاپ کردن کاغذ و مشکلات نرم افزاری مربوط به فرمان ارسال چاپ اشاره کرد.

مشکلات رایج پرینتر ایپسون

شرکت اپسون یک شرکت ژاپنی است که در زمینه الکترونیک فعالیت دارد و به صورت تخصصی و خاص به تولید چاپگر و تجهیزات مرتبط با انواع ماشین های اداری می پردازداین شرکت به تولید پرینترهای جوهرافشان و لیزری و اسکنر می پردازداپسون بخش بزرگی از بازار پرینترها را در اختیار دارد و پرینترهای این شرکت کیفیت بسیار خوبی دارنداز مشکلات رایج پرینترهای اپسون می توان به مشکلات نرم افزاری مربوط به درایور پرینتر، نکشیدن کاغذ توسط چاپگر و کمرنگ چاپ شدن گوشه صفحات اشاره کرد.

مشکلات رایج پرینتر برادر

شرکت صنایع برادر یک شرکت ژاپنی می باشد که در تولید ماشین های دوخت و چاپگرها و دستگاه های فکس فعال است.. دستگاه های چاپگر برادر تقریبا دچار همان مشکلاتی هستند که به صورت عمومی چاپگرها با آن مواجه هستنداز جمله این مشکلات می توان به خطوط افقی در پرینت، چاپ سفید صفحه آخر و مشکل مربوط به اتصال وای فای اشاره کرد.

مشکلات رایج پرینتر سامسونگ

شرکت سامسونگ یک شرکت کاملا شناخته شده در ایران می باشد و مشتریان این شرکت به خوبی با کیفیت و تنوع محصولات آن آشنا هستندشرکت سامسونگ در زمینه ساخت پرینتر نیز به خوبی عمل کرده و ماشین های اداری این شرکت کیفیت خیلی خوبی دارندالبته به تازگی شرکت اچ پی بخش پرینتر شرکت سامسونگ را به قیمت ۱٫۵ میلیارد دلار خریداری کرده استپرینترهای شرکت سامسونگ مشکلات رایجی از جمله مشکلات مربوط به اتصال پرینتر به سیستم، نصفه چاپ کردن صفحات، یکنواخت نبودن کنتراست صفحات چاپ شده و مشکلات نرم افزاری مربوط به درایور را داراست.

آموزش تعمیرات ماشین های اداری

ماشین های اداری امروزه در سازمان ها و ادارات به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرنداین دستگاه ها به دلیل استفاده مداوم و مرتب روزانه با مشکلات متعددی مواجه می شوند و نیاز به تعمیر و سرویس دارندیک تعمیرکار ماشین های اداری برای اینکه بتواند انواع ماشین های اداری را عیب یابی و تعمیر کند باید به صورت اصولی آموزش ببیند.

آموزشگاه فنی سازان دوره آموزش تعمیرات ماشین اداری را در کارگاه مجهز و تحت نظر اساتید مجرب برگزار می کندکارآموزان در این دوره عیب یابی و تعمیر انواع ماشین های اداری از جمله پرینتر، اسکنر، دستگاه فکس و فتوکپی را زیر نظر اساتید مجرب دوره به صورت کاملا عملی آموزش می بینند و برای بازار کار این رشته کاملا آماده می شوند.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

فول مچ بایرن مونیخ - منچستریونایتد

فول مچ بایرن مونیخ – منچستریونایتد لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۳/۲۴

دانلود فول مچ بازی بایرن مونیخ و منچستریونایتد دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۳/۲۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *