صفحه اصلی / اخبار ورزشی / بسکتبال / NBA روی هوا/ تحریم لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا با اعتراض به نژاد پرستی
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

NBA روی هوا/ تحریم لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا با اعتراض به نژاد پرستی

برخی تیم های حاضر در پلی آف بسکتبال NBA بازی ها را به نشانه اعتراض به نژاد پرستی تحریم کردند و خواستار لغو کامل مسابقات شدند.

 کشته شدن جاکوب بلیک به دست یک پلیس در آمریکا که زخم مرگ جرج فلوید را باز کرد موجب شد رقابت های بسکتبال NBA متوقف شود و ادامه برگزاری اش در هاله ای از ابهام قرار بگیرد. حتی احتمال لغو این بازی ها به طور کامل وجود دارد. میلواکی باکس متعلق به ایالتی که قتل در آن جا صورت گرفت نخستین تیمی بود که دیدار برابر مجیک را تحریم کرد و پیش از اطلاع به تیم حریف محل برگزاری بازی ها را ترک کرد. جلسه میان کریس پل و راسل وستبروک موجب شد دیدار راکتس و تاندر هم برگزار نشود. دقایقی بعد پنجمین بازی لیکرز و بلیزر هم لغو شد. این یک اتفاق تاریخی در NBA محسوب می شود که نشان می دهد تهدیدهای اخیر کاملا جدی بوده است.

پس از لغو شدن بازی ها جلسه ای میان بازیکنان برگزار شد که به دنبال راه حل در راستای اتفاقات چند ماه اخیر بودند. آن ها می دانستند کا اعتراضاتشان همچون زانو زدن هنگام پخش سرود ملی و یا استفاده از انواع شعار ها برای پایان دادن به نژادپرستی کافی نبوده است. آن ها مستقیم درباره خاتمه دادن به رقابت های پلی اف بحث کردند.

NBA از هر گونه تصمیمی حمایت خواهد کرد. این در حالی است که خیلی از افراد از تصمیم باکس حمایت کردند. اکنون به نظر می رسد همه چیز در حالت نیمه خاموش قرار دارد. در جلسه ای که برگزار شد هر بسکتبالیست نظر خود را داد. لبرون جیمز از مالکان باشگاه ها درخواست کرد که خود را بیشتر درگیر ماجرا کنند و به لغو کامل رقابت ها رای دهند.

لغو بازی ها هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد دیدارهای پیش رو برگزار نشوند. NBA تنها درباره به تعویق انداختن بازی ها صحبت کرده است. اکنون بهترین لیگ جهان بسکتبال در شرایط خاصی به سر می برد نه به خاطر ویروس کرونا بلکه مساله نژاد پرستی است.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

لبران جیمز

لبران جیمز با گذر از عبدالجبار بر بام NBA ایستاد

فوق ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز، رکورد تاریخی کریم عبدالجبار در مسابقات NBA را شکست. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.