صفحه اصلی / اخبار ورزشی / یورو ۲۰۲۰| اکراه ایتالیایی‌ها درباره حمایت نمادین از مبارزه با نژادپرستی
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

یورو ۲۰۲۰| اکراه ایتالیایی‌ها درباره حمایت نمادین از مبارزه با نژادپرستی

بازیکنان تیم ملی ایتالیا هم همچون بازیکنان سایر تیم‌های حاضر در یورو ۲۰۲۰ حرکتی که سمبل مبارزه با نژادپرستی شده است را انجام خواهند داد اما با اکراه!

منابع خبری در کشور ایتالیا مدعی شده‌اند که اگر سایر تیم‌های حاضر در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برای نشان داد انگیزه خود برای مبارزه با نژادپرستی پیش از آغاز بازی‌های خود در زمین بازی زانو بزنند (حرکت نمادینی که پس از مرگ جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی بر اثر فشار زانوی پلیس آمریکا روی گلوی او شکل گرفت) بازیکنان آتزوری نیز صرفاً برای همبستگی با آن تیم‌ها این اقدام را انجام خواهند داد، هر چند که اعضای تیم به این شیوه اعتراض به نژادپرستی اعتقاد ندارند.

بحث خودداری ایتالیایی‌ها از زانو زدن پیش از بازی‌های یورو ۲۰۲۰ در حالی که این تیم امشب (شنبه) در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف اتریش برود، زمانی سوژه شد که ۶ از بازیکنان این تیم برخلاف هم‌تیمی‌های خود قبل از بازی‌ اخیر آتزوری مقابل ولز زانو نزدند. لئوناردو بونوچی کاپیتان این تیم هم در نشست خبری روز گذشته خود گفته بود که ایتالیایی‌ها هنوز درباره لزوم انجام این کار به اجماع نرسیده‌اند.

اکنون به نظر می‌رسد که بازیکنان آتزوری با هم قرار گذاشته‌اند که همگی این کار را انجام دهند و یک منبع خبری در داخل اردوی تیم این موضوع را به اطلاع خبرگزاری رسمی ایتالیا (ANSA) و شبکه اسکای اسپورت ایتالیا رسانده است. با این حال قبل از بازی ایتالیایی و اتریش که ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد، هیچ بازیکنی زانو نخواهد زد، چرا که از سمت تیم ملی اتریش تمایلی برای انجام این کار صورت نگرفته است و به همین دلیل هم قبل از بازی امشب، آنتونی تیلور داور انگلیسی بازی دستور این کار را صادر نخواهد کرد.

در این بین تصمیم ملی‌پوشان ایتالیا منحصر به این بازی نخواهد بود و در صورت صعود آنها به مراحل بالاتر هر تیمی که خواهان اجرای حرکت نمادین مبارزه با نژادپرستی شود، آتزوری هم همراهی‌اش خواهد کرد. تصمیم آنها در حالی که باعث خوشحالی عده زیادی شده، از نگاه برخی دیگر هم بی‌فایده قلمداد شده که به نظر این دسته، مبارزه با نژادپرستی چیزی نیست که با چنین حرکات نمایشی در زمین بازی قابل ریشه‌کن شدن باشد، بلکه باید به شیوه‌ای دیگر با آن مبارزه کرد.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

ایران

رکورد دیرترین گل های تاریخ جام جهانی در اختیار ایران

۳ گل از ۴ گل تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به عنوان دیرترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.