صفحه اصلی / اخبار ورزشی / گزارشی از روز پر حاشیه تنیس اپن استرالیا
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
نادال

گزارشی از روز پر حاشیه تنیس اپن استرالیا

تنیسورهای اسپانیایی و استرالیایی با پیروزی برابر حریفانشان توانستند به دور چهارم تنیس اپن استرالیا صعود کنند اما دنیل مدودف و کارولینا پلیسکووا حاشیه ساز شدند.

در روز ششم تنیس اپن استرالیا که جای خالی تماشاگران در جایگاه‌ها کاملا احساس می‌شد و چند حاشیه داشت، رافائل نادال و اشلی بارتی با پیروزی برابر حریفانشان به دور چهارم صعود کردند.

نادال امروز (شنبه) بعد از ظهر برابر کامرون نوری قرار گرفت و ۳ بر صفر پیروز شد. بر خلاف دیدارهای قبلی تنیسور اسپانیایی نتوانست به راحتی حریفش را شکست بدهد. مرد شماره دو جهان در ست نخست رقابت نزدیکی با حریف بریتانیایی‌اش داشت و در نهایت ۷ بر ۵ پیروز شد. در ست دوم نادال توانست در گیم ششم بریک کند و  بازی را به نفع خود پیش ببرد. او ۶ بر ۲ نوری را شکست داد. در ست سوم شرایط متفاوت بود و نوری دوباره جنگنده ظاهر شد. با این حال نادال در این ست با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و به دور بعد راه یافت.

در دیگر بازی مهم دنیل مدودف به مصاف فیلیپ کرایینوویچ رفت و ۳ بر ۲ حریف صربستانی اش را شکست داد. مرد شماره چهار جهان برای نخستین بار در یک دیدار پنج ست توانست پیروز شود. تنیسور روس پیش از این همیشه شکست خورده بود.

مدودف دو ست نخست را با نتایج مشابه ۶ بر ۳ به نفع خود اختصاص داد اما دو ست بعدی را به ترتیب ۶ بر ۴ و ۶ بر ۳ واگذار کرد. تنیسور ۲۵ ساله در نهایت در ست پنجم با نتیجه قاطع ۶ بر صفر پیروز شد تا به دور چهارم صعود کند.

مرد شماره چهار جهان در جریان این بازی کنترل خود را از دست داد و عصبانی شد. زمانی که در ست چهارم نتیجه ۴ بر یک به نفع کرایینوویچ بود و مدودف روی صندلی نشسته بود ناگهان شروع به فریاد به جایگاهی کرد که گیل سروارا، سرمربی اش نشسته بود. فریادهای تنیسور روس موجب شد سرمربی اش جایگاه را ترک کند و به رختکن برود.

مدودف در نشست خبری پس از بازی گفت: او من را تنها گذاشت تا آرام شوم. پیش از رفتن به من گفت که حتما در این مسابقه پیروز می شوم. رفتار مربی ام به من در پیروزی در این دیدار کمک کرد.

آندری روبلف دیگر تنیسور روس توانست به راحتی لوپس اسپانیایی را ۳ بر صفر شکست دهد. مرد شماره هشت جهان در ست اول ۷ بر ۵ پیروز شد و ست های دوم و سوم را به ترتیب با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۳ به نفع خود اختصاص داد.

استفانوس سیتسیپاس برابر میکائیل یمر قرار گرفت و ۳ بر صفر پیروز شد. مرد شماره شش جهان در ست اول ۶ بر ۴ حریفش را شکست داد و دو ست دیگر را با نتایج مشابه ۶ بر یک پیروز شد.

متئو برتینی در یک رقابت نزدیک توانست ۳ بر صفر کارن خاچانف را شکست دهد. تنیسور ایتالیایی هر سه ست را با نتیجه ۷ بر ۶ پیروز شد.

فابیو فونینی، مک دونالد و کسپر رود هم با پیروزی برابر حریفانشان به مرحله بعد صعود کردند.

در بخش بانوان اشلی بارتی برابر یکاترینا الکساندرووا قرار گرفت و ۲ بر صفر پیروز شد. بانوی شماره یک جهان در شروع با یک بریک روبرو شد اما در ادامه توانست شرایط را به نفع خود کند و به راحتی در ست نخست با نتیجه ۶ بر ۲ حریفش را شکست دهد. در ست دوم رقابت نزدیکی در جریان بود که در نهایت بارتی ۶ بر ۴ پیروز شد.

الینا اسویتولینا به مصاف یولیا پوتینسووا رفت و ۲ بر صفر حریف قزافستانی اش را مغلوب کرد. بانوی شماره پنج جهان در ست اول ۶ بر ۴ پیروز شد و ست دوم را با نتیجه قاطع ۶ بر صفر به نفع خود اختصاص داد.

حذف کارولینا پلیسکووا مقابل هموطنش کارولینا موچووا با یک حاشیه همرا شد. بانوی شماره شش جهان ۲ بر صفر شکست خورد و  هر دو ست را با نتیجه مشابه ۷ بر ۵ واگذار کرد. تنیسور اهل چک در حالی در ست دوم مغلوب شد که از حریفش با نتیجه ۵ بر صفر پیش افتاده بود و با واگذار کردن این ست یکی از بدترین عملکردهای تنیس اپن استرالیا را به نام خود ثبت کرد.

در جریان این دیدار پلیسکووا به خاطر تخلف جریمه شد. در شروع ست دوم یکی از ماموران امنیتی نزد داور رفت و به او اطلاع داد که تنیسور اهل چک راکتش را در تونل به سمت رختکن پرتاب کرده است. به همین دلیل داور یک امتیاز از بانوی شماره شش جهان کسر کرد.

بلیندا بنچیچ با شکست ۲ بر صفر مقابل الیس مرتنس از صعود به دور چهارم بازماند. همچنین آنت کونتاویت با نتیجه مشابه مغلوب شلبی راجرز شد و از نخستین گرند اسلم سال حذف شد. جنفیر برادی، وکیچ و جسیکا پگولا با پیروزی برابر حریفانشان به مرحله بعد راه یافتند.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

مسی از مارادونا گذشت و به رونالدو رسید

مسی از مارادونا گذشت و به رونالدو رسید

فوق ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین با گلی که در دیدار برابر مکزیک به ثمر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.