صفحه اصلی / اخبار ورزشی / چه کسی نخواست سپاهان به میدان برود؟/ ۲ سناریو پیش روی کمیته انضباطی
ثبت نام در سایت
  ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

چه کسی نخواست سپاهان به میدان برود؟/ ۲ سناریو پیش روی کمیته انضباطی

جنجال بر سر بازی پرسپولیس و سپاهان در اصفهان بدون حضور هواداران، منتج به برگزار نشدن این دیدار شد چرا که سپاهانی‌ها در زمان مقرر در زمین حاضر نشدند و پرسپولیس ورزشگاه را ترک کرد.

 برای اولین بار در طول تاریخ لیگ برتر ایران، تیم میزبان به مسابقه نرسید اما تیم مهمان در زمین حاضر شد و یک ساعت برای مهمان وقت تلف کرد اما این میزبان بود که نیامد. سپاهانی‌ها که از ساعت ۱۴ قصد عزیمت به سمت ورزشگاه نقش جهان را داشتند، با تاخیر زیاد به ورزشگاه رسیدند و بالاخره بعد از گذشت حدود دو ساعت از زمانی که بازی باید آغاز می‌شد (۱۶:۱۵) یعنی ساعت ۱۸:۳۰ وارد زمین چمن شدند اما نه برای برگزاری مسابقه بلکه برای برگزاری یک جلسه تمرینی در ورزشگاه نقش جهان.

* ادعای سپاهان برای برگزار نشدن بازی چیست؟

مسئولان سپاهان و هواداران این تیم با انتشار تصویری از مقابل هتل این تیم در اصفهان مبنی بر تجمع هواداران در مقابل در هتل و جلوگیری از خروج این تیم و عزیمت به ورزشگاه، خودشان را از هر گونه کم‌کاری برای ورود به ورزشگاه مبری دانستند. حتی در این میان خبری هم مبنی بر پنجر شدن اتوبوس حامل بازیکنان سپاهان منتشر شد که صحت آن از سوی سپاهانی‌ها تایید نشد. البته فرمانده یگان وه استان اصفهان تاکید کرد که هیچ تعرضی به کاروان سپاهان نشده و آنها “خودشان دیر از هتل درآمدند.”

در ادامه و در حالی که دقایقی اندکی به بازی مانده بود، سپاهان از هتل راهی ورزشگاه شد اما این زمان برای رسیدن کافی نبود تا بازی طبق قوانین، نیم ساعت عقب بیفتد.

در نهایت و در حالی که سپاهان دقایقی بعد از به تاخیر افتادن بازی به ورزشگاه رسیده بود، گروه داوری و پرسپولیسی‌ها وارد زمین شدند و مراسم ابتدایی را برگزار کردند اما باز هم خبری از تیم قلعه نویی نبود.

در نهایت، طاقت داور و پرسپولیسی‌ها سرآمد و همگی راه خروج از ورزشگاه را در پیش گرفتند تا در بهت و تعجب همگان، مهم‌ترین بازی هفته بیستم لغو شود و مسئولان سپاهان از مدیرعامل تا سرمربی، اتفاقات این دیدار را با بازی فینال جام حذفی مقایسه کنند و بگویند که داور می‌توانست تا چهار ساعت صبر کند!

* واکنش فرمانده یگان ویژه استان اصفهان

مسئولان سپاهان با استفاده از  تصاویر منتشر شده از تجمع تعدادی از هواداران این تیم در مقابل هتل، مدعی هستند که هواداران اجازه خروج به تیم میزبان نداده‌اند. فرمانده یگان ویژه استان اصفهان این ادعا را رد کرد و گفت که همه چیز آماده برگزاری این بازی بوده و کسی برای خروج سپاهانی‌ها از هتل مزاحمت ایجاد نکرده و آنها خودشان دیر از هتل راه افتادند.

این ادعا اگر صحت داشته باشد، سپاهان طبق سناریوی از پیش تعیین شده قصد بازی نکردن در این دیدار را داشته چرا که فرمانده یگان ویژه می‌گوید هواداران مزاحمتی برای این تیم نداشتند.

* مشاهدات اهالی رسانه و پرسپولیسی‌ها

پرسپولیسی‌ها از جمله گل‌محمدی می‌گویند سپاهان دقایقی قبل از سوت آغاز بازی به ورزشگاه رسید اما وارد زمین نشد تا بعد از چند دقیقه گرم کردن آماده مسابقه شود.

این ادعایی است که سپاهانی‌ها هم آن را رد نمی‌کنند و می‌گویند در تونل ورزشگاه حاضر شدند. در واقع تیم میزبان به جای ورود به زمین مسابقه یا گرم کردن در زمین چمن، به گفته مدیرعامل باشگاه، راهروهای ورزشگاه نقش جهان را برای این کار انتخاب کرد تا کماکان در زمین آفتابی نشود.

* کمیته انضباطی کدام حرف را باور می‌کند؟

اکنون تصمیم با کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است. آنها تصمیم می‌گیرند که بازی تکرار یا ۳ بر صفر به سود تیم مهمان شود.

سپاهانی‌ها مدارک و اسناد لازم مبنی بر مزاحمت هواداران برای خروج این تیم از هتل را به کمیته انضباطی ارسال کرده‌اند اما در سوی مقابل، گزارش ناظر بازی از تعلل این تیم در ورود به زمین و ادعای فرمانده یگان ویژه استان اصفهان نیز موجود است.

پرسپولیسی‌ها نیز معتقدند که سپاهان قصد شرکت در مسابقه را نداشته و حتی اعلام تاخیر نیم ساعته برای بازی و رسیدن به ورزشگاه هم موجب ورود این تیم به زمین نشده است.

باید دید کمیته انضباطی کدام یک را به عنوان ادعای درست و صحیح انتخاب خواهد کرد.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

عجیب‌ترین شماره‌ها در تیم ملی ایران

اگر چه بازیکنان می‌توانند در تیم‌های باشگاهی هر شماره‌ای را به تن کنند اما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.