چهارشنبه , ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
صفحه اصلی / اخبار ورزشی / پرسپولیس ۳ بر صفر شدن نتیجه بازی با سپاهان را خواستار شد
ثبت نام در سایت
  ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

پرسپولیس ۳ بر صفر شدن نتیجه بازی با سپاهان را خواستار شد

مسوول حقوقی باشگاه پرسپولیس می‌گوید این باشگاه درباره بازی با سپاهان خواستار اجرای ماده ۱۲ انضباطی است که همان سه بر صفر اعلام شدن نتیجه مسابقه است.

مهدی خواجه‌وند درباره وضعیت حقوقی دیدار سپاهان و پرسپولیس که برگزار نشد، اظهار کرد: موضوع بسیار ساده است و ما با موضوع حقوقی پیچیده‌ای مواجه نیستیم. تیم‌ها تکلیف دارند در زمان مقرر در زمین بازی حاضر باشد تا بازی برگزار شود. در ماده ۸ آیین‌نامه مسابقات سازمان لیگ، کاملا مشخص شده که تیم‌ها از چه زمانی باید در زمین مسابقه حاضر شوند و چگونه تیم‌ها باید گرم کنند و داور چطور باید سوت آغاز بازی را بزند. این ماده کاملا مشخص است و نیازی به تفسیر ندارد. در برای بازی سپاهان و پرسپولیس هم سازمان لیگ زمانی را مشخص کرده بود و پرسپولیس در زمان مقرر در زمین مسابقه حاضر شد و سپاهان هم این تکلیف را داشت و متاسفانه با وجود این که همه عوامل مثل ناظر بازی و داوران در زمین مسابقه حاضر بودند، سپاهان در زمین مسابقه حاضر نمی‌شود. به همین خاطر این موضوع مشمول ماده ۶۲ قانون انضباطی خواهد شد. یعنی باید نتیجه‌ای که در این ماده انضباطی پیش‌بینی شده، اعلام شود.

او افزود: درباره حاضر نشدن در زمین، سپاهانی‌ها توجیحاتی داشتند که به نظر من افکار عمومی را قانع نکرد و به نوعی لوث شده است. این که تیمی در هتل بماند و امیدوار باشد که بازی لغو شود، کار درستی نیست. در یک برنامه تلویزینی مدیرعامل باشگاه سپاهان صراحتا عنوان کرد که تا ساعت ۱۵:۳۰ تیمش در هتل منتظر بود تا بازی لغو شود. بعد از آن توضیحات دیگری هم عنوان شد که قابل قبول نبود.

مسوول حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره این که کمیته انضباطی در ابلاغی از این باشگاه توضیح خواسته، اظهار کرد: ما پاسخ مناسب را تهیه و ارسال کردیم. در آیین‌نامه مسابقات ماده ۱۲ هم وجود دارد که در آن شرایط غیر قابل پیش‌بینی را در نظر گرفته است و آن زمانی که گفته می‌شود داور می‌توانست بازی را نگه دارد، برای ماده ۱۲ است. این درحالی  است که موضوع تیم سپاهان مشمول ماده ۱۲ نیست. البته خروج ما از زمین هم به دستور ناظر بازی بود.

وی ادامه داد: مسوولیت تماشاگران بر عهده تیم میزبان است. اگر فرض کنید ما این توجیه را بپذیریم که هواداران سپاهان اجازه ندادند این تیم به ورزشگاه بیاید، اگر این گونه باشد که اگر تیمی نخواهد مسابقه را انجام بدهد به ۵۰ نفر از هوادارنش می‌گوید که مقابل هتل‌شان تجمع کنند تا به ورزشگاه نروند. درباره موضوع باشگاه سپاهان که فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان صراحتا عنوان کرد که هر زمانی می‌خواستند، پلیس مقدمات حرکت اتوبوس سپاهان را فراهم می‌کرد.

او در پایان در پاسخ به این سوال که درخواست باشگاه پرسپولیس از کمیته انضباطی برای دیدار برابر سپاهان چیست؟ گفت:  ما خواستار اجرای ماده ۶۲ انضباطی هستیم و در این ماده صراحتا عنوان شده که بازی باید سه بر صفر اعلام شود.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

ریکاردو ساپینتو

از تقابل با سرمربی قهرمان یورو تا مربی اسبق صنعت نفت!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در کارنامه خود مقابل مربیان مطرح دنیا عملکرد مختلفی داشته است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.