چهارشنبه , ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
صفحه اصلی / اخبار ورزشی / نیکلاس لطیفی در شروع جذاب فرمول یک ۲۰۲۰
ثبت نام در سایت
  ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
نیکلاس لطیفی فرمول یک

نیکلاس لطیفی در شروع جذاب فرمول یک ۲۰۲۰

پس از ۲۱۷ روز انتظار چراغ‌ها در اتریش خاموش شدند و صدای غرش موتور ۲۰ ماشین فرمول یک در ردبول رینگ پیچید. گرندپری اتریش بالاخره به عنوان اولین مسابقه‌ی فصل ۲۰۲۰ فرمول یک برگزار شد و آنچنان هیجان‌انگیز و پراتفاق و غیرقابل پیشبینی از آب درآمد که به این‌همه انتظار می‌ارزید.

رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۲۰ در مرحله‌ی اول به پیست ردبول رینگ در اسپیلبرگ اتریش رسید. پیروزی در گرندپری اتریش این‌بار به تیم مرسدس AMG پتروناس و والتری بوتاس اختصاص یافت و چارلز لکلرک از فراری و لندو نوریس از مک‌لارن نیز در رده‌های دوم و سوم گرندپری اتریش ایستادند. گفتنی است لوئیس همیلتون هم که تا دورهای پایانی در رده‌ی دوم قرار داشت، به‌دلیل جریمه‌ی زمانی در رده‌ی چهارم ایستاد.

گرندپری پربرخورد و پرحادثه‌ی اتریش با تلاش همیلتون آغاز شد تا از جایگاه ابتدایی پنجم، خود را تا رده‌ی دوم بالا بکشد. در همان دورهای ابتدایی، خودرو مکس وشتاپن، راننده‌ی هلندی ردبول، با مشکل مواجه شد و این راننده‌ی مدعی در عین ناباوری در پیست خانگی با مسابقه خداحافظی زودهنگامی کرد. با‌این‌حال، امید ردبول به حضور الکساندر آلبون در پشت‌سر رانندگان مرسدس بود تا بتواند در این مسابقه‌ی خانگی به سکو دست یابد؛ هرچند این آرزو نیز تحقق نیافت.

دانلود مسابقه فرمول یک اتریش ۲۰۲۰

مسابقه پس از کناررفتن وشتاپن، بسیار پرحادثه ادامه یافت؛ دنیل ریکیاردو، لنس استرول، کوین مگنوسن، رومن گروژان، جورج راسل، کیمی رایکونن، الکساندر آلبون و دنیل کویات از مسابقه خارج شدند. از حوداث مهم مسابقه می‌توان به خارج‌شدن چرخ خودرو رایکونن و برخورد آلبون با لوئیس همیلتون اشاره کرد. در دورهای پایانی، در‌حالی‌که آلبون قصد داشت از همیلتون سبقت بگیرد، با وی برخوردی کرد که داوران جریمه‌ی زمانی پنج‌ثانیه‌ای برای راننده‌ی انگلیسی مرسدس در نظر گرفتند تا همیلتون از رده‌ی دوم به چهارم سقوط کند. سرجیو پرز نیز که با جریمه‌ی پنج‌ثانیه‌ای داوران روبه‌رو شده بود، سرانجام در رده‌ی ششم ایستاد.

رده بندی فرمول یک اتریش

مسابقه در دورهای پایانی با سبقت چارلز لکلرک و تلاش برای کسب سکو ادامه یافت. با‌این‌حال، تلاش راننده‌ی موناکویی فراری برای پیشی‌گرفتن از والتری بوتاس به‌نتیجه نرسید و بوتاس به اولین پیروزی در رقابت‌های فرمول یک ۲۰۲۰ رسید. لندو نوریس نیز که در تمام طول مسابقه پشت‌سر رانندگان مرسدس و ردبول قرار داشت، پس از خروج آلبون و جریمه‌ی همیلتون توانست نخستین‌بار در رقابت‌های فرمول یک روی سکو بایستد.

نیکلاس لطیفی

بد‌ین‌ترتیب، والتری بوتاس با ثبت زمان ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه و ۵۵/۷۳۹ ثانیه در گرندپری فرمول یک اتریش ۲۰۲۰ اول و چارلز لکلرک با اختلاف ۲/۷ ثانیه دوم و لندو نوریس نیز با ۵/۴۹۱ ثانیه اختلاف با پیشتاز مسابقه سوم شد. لوئیس همیلتون، کارلوس ساینز، سرجیو پرز، پیر گسلی، استبان اکن، آنتونیو جوویناتزی و سباستین فتل هم در رده‌های چهارم تا دهم ایستادند. ناگفته نماند لندو نوریس به‌دلیل سریع‌ترین دور مسابقه توانست یک امتیاز کسب کند.

هم‌اکنون در جدول رانندگان، والتری بوتاس و چارلز لکلرک و لندو نوریس به‌ترتیب با ۲۵ و ۱۸ و ۱۶ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز، مرسدس‌ AMG پتروناس و مک‌لارن و فراری به‌ترتیب با ۳۷ و ۲۶ و ۱۹ امتیاز در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفته‌اند.

نیکلاس لطیفی راننده‌ی ایرانی کانادایی امروز به عنوان  یک راننده‌ی فرمول یک در گرندپری اتریش و با تیم ویلیامز شرکت کرد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت.

 

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

ریکاردو ساپینتو

از تقابل با سرمربی قهرمان یورو تا مربی اسبق صنعت نفت!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در کارنامه خود مقابل مربیان مطرح دنیا عملکرد مختلفی داشته است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.