صفحه اصلی / اخبار ورزشی / لحظه شماری کارلسن برای رویارویی با فیروزجا
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
فیروزجا

لحظه شماری کارلسن برای رویارویی با فیروزجا

مگنوس کارلسن می گوید که فقط با فیروزجا بازی خواهد کرد.

روز گذشته‌(سه‌شنبه) مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان، در یک پست وبلاگی به حامیان مالی شرکت خود اطمینان داد که در بازی‌های آینده خود برابر نماینده نسل جدید بازی خواهد کرد. منظور کارلسن این بود که قرار است به زودی با علیرضا فیروزجا ۱۸ ساله که در مکان دوم جهان قرار دارد بازی کند.

کارلسن توضیح داد: متوجه شدم که حتی در هنگام برنده شدن، نکات منفی از مثبت بیش‌تر است! من تا به حال مقابل نسل‌های گذشته و سه بازیکن برتر نسل خودم بازی کرده‌ام. نتیجه‌گرا بودن در این مسابقات برای من مفید بوده است، اما در درازمدت پایدار نیست. اشتیاق باید محرک اصلی باشد. بعید است که من یک مسابقه دیگر بازی کنم مگر این که رقیب بعدی‌ام، نماینده نسل جدید باشد.

او ادامه داد: مسابقات قهرمانی جهان به طور قابل توجهی با مسابقات دیگر متفاوت است. از اوایل جوانی من همیشه دوست داشتم مسابقه دهم. هیچ جاه‌طلبی بلندمدتی جز یادگیری و پیشرفت به عنوان یک شطرنج باز نداشته‌ام. با این حال، این جاه‌طلبی بیش‌تر به عنوان تمرکز و اشتیاق افزایش یافته و کم‌تر به عنوان فشار احساس می شود.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های علیرضا فیروزجا و نفر اول شطرنج جهان همواره دارای جذابیت‌های خاص خود است اما رویارویی بعدی آن‌ها می‌تواند متفاوت‌تر از گذشته دنبال شود چرا که فیروزجا اکنون در رده دوم جهان است و تعقیب کننده جدی کارلسن به شمار می‌آید.

در محافل شطرنجی صحبت‌های زیادی از رویارویی این دو شطرنج باز وجود دارد و این موضوع می‌تواند به جذابیت‌های رقابت آینده دو شطرنج باز بیفزاید. هدف بلندمدت اعلام شده مگنوس کارلسن در حال حاضر رسیدن به ریتینگ ۲۹۰۰ در شطرنج کلاسیک است و باید دید که آیا این شطرنج باز به خواسته خود خواهد رسید یا خیر؟

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

دانلود موتو جی پی 2023

دانلود مسابقات موتو جی پی ۲۰۲۳

دانلود فول ریس مسابقات موتو جی پی گرندپری سال ۲۰۲۳ (تمام مراحل)     لینک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *