صفحه اصلی / اخبار ورزشی / طارمی، در کلاس جهانی
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
طارمی

طارمی، در کلاس جهانی

در ساعات گذشته هزاران مطلب و پست و توییت در تمجید از توانایی‌های طارمی منتشر شده و یوفا هم او را به عنوان یکی از پنج نامزد کسب عنوان بازیکن برتر این مرحله از لیگ اروپا معرفی کرده است. نه؛ انگار قرار نیست اشتهای مهدی برای افتخارآفرینی فروکش کند.

 روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «باز هم همان همیشگی، درخشش چشمگیر مهدی طارمی؛ ستاره‌ای که هر روز بیشتر از دیروز ثابت می‌کند استانداردهای حضور در کلاس اول فوتبال دنیا را دارد. طارمی که در بازی رفت پلی‌آف مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا برابر لاتزیو در ترکیب پورتو حضور نداشت، در مسابقه برگشت در ترکیب اصلی به میدان رفت و نقش اساسی را در صعود تیمش به مرحله بعد ایفا کرد. به این ترتیب طارمی بار دیگر برای مشتریانش در تابستان آینده دلربایی کرد.

پنالتی می‌گیرم، حتی از VAR!

پورتو که بازی رفت را دو بر یک برده بود، در مسابقه برگشت با نتیجه ۲-۲ متوقف شد. گل اول این تیم را مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند؛ آن هم در حالی که خودش پنالتی را گرفته بود. این شاید یکی از جالب‌ترین پنالتی‌هایی بود که طارمی در عمرش گرفت. او مهارتش را به‌وضوح، آشکارتر از هر زمان دیگری نشان داد. طارمی در مقابل مدافع حریف سرنگون شد، داور ابتدا حرکت او را تمارض تشخیص داد و مهاجم ایرانی را با کارت زرد جریمه کرد اما پس از مشورت با VAR تصمیمش را عوض کرد. پنالتی اعلام شد و خود طارمی با یک ضربه زمینی به گوشه سمت چپ دروازه آن را به گل تبدیل کرد. این پنالتی بسیار بحث‌برانگیز شده است. صادقانه باید گفت بیش از آن که مدافع لاتزیو مرتکب پنالتی شده باشد، این طارمی بود که با مهارت خاص خودش پنالتی را از حریف گرفت. بعد از پایان مسابقه، مائوریتزیو ساری، سرمربی لاتزیو، به‌شدت به انتقاد از سیستم کمک‌داور ویدئویی پرداخت. ساری که تیمش با همین پنالتی حذف شده، گفت: «فکر می‌کنم این نخستین موردی است که در آن یک شبیه‌سازی و تمارض، به پنالتی تبدیل می‌شود. من آنجا بودم که داور صحنه را بررسی کرد. شما نمی‌توانید پنالتی را روی یک تصویر ثابت تعیین کنید. پای میلینکوویچ هرگز به سمت بازیکن پورتو حرکت نمی‌کند بلکه برعکس این اتفاق می‌افتد. این یک جست‌وجوی واضح برای گرفتن خطاست. نمی‌توان با پنالتی‌ها شوخی کرد، آنها بازی‌ها را تعیین می‌کنند.» طارمی اما آن‌ قدر ماهرانه خودش را با مدافع حریف درگیر می‌کند که چاره‌ای جز اعلام پنالتی باقی نمی‌ماند!

یک سوپر پاس گل

مهارت‌های طارمی اما فقط در گل‌زدن و پنالتی‌گرفتن خلاصه نمی‌شود. او در این مسابقه هم بار دیگر هنر خود در ارسال پاس گل برای همبازیانش را به رخ کشید. تا به حال از طارمی پاس گل‌های زیبای زیادی دیده‌ایم؛ از جمله پاس پشت پایی که در بازی پرسپولیس با لخویا (الدحیل کنونی) به مرحوم هادی نوروزی داد. حالا طارمی یک پاس بین‌المللی دیگر داده است؛ جایی که او در نیمه دوم با یک پاس چیپ محشر ماتیاس اوریبه را در مقابل دروازه حریف صاحب توپ کرد و او گل دوم پورتو را به ثمر رساند. این گل باعث شد با وجود به گل رسیدن میزبان در دقیقه ۹۴، پورتو به مرحله بعد برسد. در چنین فضایی، اصلا عجیب نبود که بار دیگر انبوه تعریف و تمجیدها از ستاره ایرانی به وجود بیاید. در ساعات گذشته هزاران مطلب و پست و توییت در تمجید از توانایی‌های طارمی منتشر شده و یوفا هم او را به عنوان یکی از پنج نامزد کسب عنوان بازیکن برتر این مرحله از لیگ اروپا معرفی کرده است. نه؛ انگار قرار نیست اشتهای مهدی برای افتخارآفرینی فروکش کند.»

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

فینال لیگ nba دنور ناگتس - میامی هیت

دنور ناگتس – میامی هیت

 لیگ NBA فصل2018/19 تورنتو رپترز - پورتلند تریل بلیزرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.