صفحه اصلی / سایر رسانه ها / راهنمای قدم‌به‌قدم خرید راکت تنیس
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
خرید راکت تنیس

راهنمای قدم‌به‌قدم خرید راکت تنیس

کمتر طرفدار تنیسی وجود دارد که محو تماشای بازی‌های جذاب نواک جوکوویچ نشود. حالا فرض کنید شما با تماشای بازی جوکوویچ تصمیم می‌گیرید تنیس را به‌صورت جدی آموزش ببینید. ممکن است قبل از هر کاری پرس‌وجو کنید، مدل کفش تنیس و راکت جوکوویچ را پیدا کنید و بدون هیچ مکثی راکت Graphene 360+ Speed Pro را سفارش دهید. میزان علاقه‌ی شما قابل درک است؛ اما بهتر است دست از چنین روشی برای خرید راکت تنیس بردارید و راکتی متناسب با شرایط و ویژگی‌های فردی خود انتخاب کنید.

شما هنگام خرید راکت تنیس باید به مواردی مثل قد، جثه، قدرت بدنی، میزان تبحر توجه داشته باشید و راکتی متناسب با این ویژگی‌ها بخرید. در این مطلب به‌طور کامل درباره‌ی فاکتورهایی که قبل از خرید راکت تنیس باید بدانید، توضیح می‌دهیم و فروشگاه لوازم ورزشی لوزی را برای خرید اینترنتی معرفی می‌کنیم.

 

اجزای مختلفی که هنگام خرید راکت تنیس باید به آن‎‌ها توجه کنیم

فرقی نمی‌کند بخواهید به‌طور تفریحی تنیس بازی کنید یا قرار است به یک بازیکن حرفه‌ای تنیس تبدیل شوید. در هرحال باید وسایل مورد نیاز برای تنیس مثل کفش تنیس، توپ و راکت را تهیه کنید. برای خرید راکت تنیس مناسب باید با ویژگی‌های انواع راکت آشنا باشید. داشتن اطلاعات کافی درباره‌ی اجزای زیر در انتخاب راکت مناسب کمک زیادی به شما خواهد کرد:

 

  • جنس راکت تنیس
  • اندازه صفحه راکت تنیس (Head Size)
  • زه راکت تنیس (Racquet Strings)
  • طول راکت تنیس (Racquet Length)
  • گریپ راکت تنیس (Racquet Grip)
  • وزن راکت تنیس (Racquet Weight)

 

جنس راکت تنیس؛ راکت‌هایی با جنس گرافیت، آلومینیوم یا استیل

اولین راکت‌های تنیس از جنس چوب ساخته می‌شدند. راکت‌هایی از جنس آلومینیوم، گرافیت، استیل و تیتانیوم بعدها به‌مرور با پیشرفت تکنولوژی وارد بازار شدند.

راکت‌های آلومینیومی خاصیت ارتجاعی دارند و همین باعث شده تا کنترل پایینی داشته باشند؛ اما راکت‌های گرافیتی چنین مشکلی ندارند. راکت‌های گرافیتی با وزن سبک و جذب ارتعاش بالا انتخاب اول بازیکنان حرفه‌ای هستند.

راکت‌های آلومینیومی هم به علت قیمت ارزان و دوام زیاد هنوز توسط بازیکنان تفریحی و مبتدی انتخاب می‌شوند.

خرید راکت تنیس

اندازه صفحه راکت تنیس؛ خرید راکت تنیس با صفحه‌ای بزرگ یا کوچک

همه‌ی راکت‌های تنیس محدوده‌ای بیضی‌شکل دارند که به آن سر یا صفحه راکت گفته می‌شود. مساحت این بیضی را با واحد اینچ‌مربع یا سانتی‌مترمربع مشخص می‌کنند. بعضی از صفحه‌های راکت تنیس مساحت بیشتری دارند و مساحت برخی از آن‌ها نیز کم‌تر است.

راکت‌هایی با صفحه‌ی بزرگ فضای بیشتری برای ضربه‌زدن در اختیار بازیکن قرار می‌دهند و قدرت بیشتری هم تولید می‌کنند. بنابراین راکت‌هایی یا صفحه‌ی بزرگ برای افراد مبتدی و مسن مناسب‌تر هستند.

 

راکت‌هایی با سر متوسط یا کوچک‌تر، بیشتر توسط بازیکن‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای استفاده می‌شوند. چنین راکت‌هایی کنترل بیشتری در اختیار بازیکن قرار می‌دهند. البته برخلاف انتخاب اندازه‌ی کفش تنیس، نوع بازی شما نیز در انتخاب اندازه صفحه راکت مهم است. مثلا راجر فدرر تا همین چند سال پیش از راکت‌هایی با صفحه کوچک‌تر استفاده می‌کرد؛ اما چند سالی است که برای داشتن بک‌هندهای قوی‌تر، دست روی راکت‌هایی با صفحه بزرگ‌تر گذاشته است.

می‌توانید اندازه‌ی راکت‌های تنیس را در سایت لوزی چک کنید.

 

زه راکت تنیس؛ نکاتی برای انتخاب زه مناسب هنگام خرید راکت تنیس

زه‌های راکت تنیس در جنس‌ها و با قطرهای متفاوت وجود دارند. زه‌ها با قطر ۱۵ (ضخیم‌ترین زه) تا ۱۹ (نازک‌ترین زه) دسته‌بندی می‌شوند. میزان درگیری زه‌های نارک با توپ بیشتر است و همین به کنترل بهتر و اسپین بالاتر هنگام ضربه‌زدن کمک می‌کند؛ اما زه‌های نازک دوام کم‌تری نسبت به زه‌های ضخیم‌تر دارند. بهتر است هنگام خرید راکت تنیس به این نکته توجه کنید.

زه‌های راکت تنیس این روزها از جنس روده طبیعی، پلی‌اورتان، نایلون و پلی‌استر تولید می‌شوند. هرکدام از این زه‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. مثلا زه‌هایی که از روده طبیعی ساخته می‌شوند، دوام خیلی بالایی ندارند، زه‌های نایلونی خشک هستند و زه‌هایی با جنس پلی‌استر به‌سرعت کشش خود را از دست می‌دهند. بنابراین همچون انتخاب کفش تنیس براساس جنس، هنگام خرید راکت تنیس نیز این نکته‌ها را به‌ خاطر داشته باشید و با توجه به اولویت‌هایی که دارید، خرید کنید.

 

طول راکت تنیس؛ خرید راکت تنیس خیلی بلند ممنوع!

راکت‌های استاندارد بین ۶۸٫۶ تا ۷۱٫۱ سانتی‌متر طول دارند. هرچه دسته راکت بلندتر باشد، قدرت ضربه‌ها بیشتر خواهد بود. اگر تازه‌کار هستید بهتر راکتی با طول بیشتر و سر بزرگ‌تر انتخاب کنید. البته مراقب باشید راکتی که می‌خرید از ۲۷ اینچ بلندتر نباشد، چون در این‌صورت هنگام مانور دادن و هدف‌گیری با مشکل مواجه خواهید شد، همانطور که با یک کفش تنیس با سایز بزرگ‌تر از پای خود دچار مشکل می‌شوید.

برای مشاوره‌ی رایگان درباره‌ی خرید راکت تنیس می‌توانید با شماره‌های پشتیبانیِ فروشگاه اینترنتی لوزی تماس بگیرید.

لوزی شاپ

دسته راکت تنیس؛ هنگام خرید راکت تنیس به اندازه گریپ توجه کنید!

اندازه گریپ یا دسته‌ی راکت باید متناسب با میزان تسلط و اندازه دست شما انتخاب شود. اگر گریپ برای اندازه دست شما مناسب باشد، هنگام ضربه‌زدن به‌اندازه‌ی کافی کنترل خواهید داشت.

گریپ‌ها از صفر تا شش شماره‌گذاری می‌شوند. خانم‌ها می‌توانند به‌طور معمول از راکتی با گریپ دو یا کمتر استفاده کنند. راکت‌هایی با گریپ ۳ و بیشتر هم برای آقایان مناسب هستند.

 

وزن راکت تنیس؛ مهم‌ترین فاکتور هنگام خرید راکت تنیس

یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام خرید راکت تنیس، وزن راکت است. هرچه راکتی که انتخاب می‌کنید سنگین‌تر باشد، قدرت و ثبات بیشتری در اختیار بازیکن خواهد گذاشت و لرزش کمتری نیز به دست بازیکن منتقل می‌کند. از طرفی راکت سبک‌تر قابلیت مانور بیشتری به بازیکن می‌دهد و خیلی راحت‌تر و سریع‌تر به حرکت درمی‌آید.

به‌طور کلی هنگام خرید راکت تنیس و انتخاب وزن باید میزان تبحر و جثه و توان فیزیکی خود را لحاظ کنید. اگر جثه‌ی بزرگی دارید، راکت‌هایی با وزنی بین ۲۸۰ تا ۳۱۰ گرم انتخاب کنید؛ اما اگر اندام کوچکی دارید، دست روی راکت‌هایی با وزنی بین ۲۵۵ تا ۲۸۵ گرم بگذارید.

از طرفی بهتر است بازیکنان مبتدی راکتی با وزن کمتر و بازیکن‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای راکت‌هایی با وزن متوسط و بیشتر انتخاب کنند.

 

خرید انواع راکت تنیس استاندارد از سایت لوزی

راجر فدرر، بازیکن پرآوازه‌ی تنیس بیشتر از ۱۰۰ عنوان قهرمانی در کارنامه‌ی ورزشی خود دارد. او در این سال‌ها راکت‌های مختلف را آزمایش کرده و حالا دقیقا می‌داند که چه راکت‌هایی برایش مناسب هستند.

شما هم اگر می‌خواهید به یک بازیکن قابل‌قبول تنیس تبدیل شوید، باید ویژگی‌های فیزیکی خود را مدنظر قرار دهید و راکتی دقیقا متناسب با ویژی‌های فردی مثل قد، جثه و قدرت بدنی انتخاب کنید. دقت کنید، اگر کفش تنیس یا راکت شما مناسب نباشد، ممکن است دچار مصدومیت شوید.

از همه این‌ها گذشته باید راکتی استاندارد و باکیفیت بخرید. راکتی که جوابگوی نیاز شما باشد و هیچ نگرانی درباره‌ی دوام، برند و کیفیتش نداشته باشید. بنابراین بهتر است سری به یک فروشگاه آنلاین معتبر مثل لوزی بزنید. در سایت لوزی به نشانی lozi.shop می‌توانید انواع راکت تنیس را ببینید، با هم مقایسه کنید و در نهایت راکتی متناسب با شرایط و ویژگی‌های خود سفارش دهید.

 

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

مسی از مارادونا گذشت و به رونالدو رسید

مسی از مارادونا گذشت و به رونالدو رسید

فوق ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین با گلی که در دیدار برابر مکزیک به ثمر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.