صفحه اصلی / تصاویر ورزشی / دوران پرافتخار اندی ماری در قاب تصویر
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

دوران پرافتخار اندی ماری در قاب تصویر

تنیسور بریتانیایی در ۱۴ سال دوران حرفه‌ای‌اش عناوین متعددی به دست آورد.

 اندی ماری یکی از پرافتخارترین تنیسورهای جهان، دیروز (جمعه) در نشست خبری اعلام کرد در سال جاری از جهان تنیس خداحافظی می‌کند. تنیسور بریتانیایی با چشمان گریان گفت که مشکل جسمانی‌اش اجازه نمی‌دهد بیش از این در رقابت‌ها حضور داشته باشد. ماری امیدوار است در مسابقات ویمبلدون هم شرکت کند اما ممکن است تنیس اپن استرالیا آخرین حضورش باشد. در ادامه به دوران موفق تنیسور ۳۱ ساله اشاره می‌شود.

ماری دوران حرفه‌ای خود را در سال ۲۰۰۵ با حضور در تنیس ویمبلدون آغاز کرد. او تنها ۱۸ سال داشت و در دور سوم این رقابت‌ها حذف شد.
تنیسور بریتانیایی نخسین مسترز خود را در مادرید و در سال ۲۰۰۸ به دست‌آورد. او توانست در فینال ژیل سیمون را شکست دهد.
ماری درسال ۲۰۱۰ توانست در مسترز شانگهای راجر فدرر را شکست دهد. این هفتمین مسترز او محسوب می‌شد. ماری تنها گرند اسلم کسب نکرده بود.
تنیسور بریتانیایی پس از این که سه سال در نیمه نهایی شکست خورد در سال ۲۰۱۲ بالاخره به فینال ویمبلدون رسید. او در دیدار نهایی با نتیجه ۳ بر یک از  فدرر شکست خورد.
 یک ماه پس از این شکست تلخ ماری در المپیک لندن حاضر شد. او توانست جبران کند و مدال طلای المپیک را به دست آورد.
ماری در نهایت در جولای ۲۰۱۳ نخستین گرند اسلم خود را فتح کرد. او با شکست نواک جوکوویچ قهرمان تنیس ویمبلدون شد.
تنیسور بریتانیایی در این سال جایزه لاروس را که به بهترین ورزشکار سال داده می‌شود را کسب کرد.
هواداران اسپانیایی از دومین قهرمانی ماری در مسترز مادرید خوشحال نشدند چون تنیسور بریتانیایی با پیروزی برابر رافائل نادال این عنوان را به دست آورد.
ماری در خنت بلژیک رهبر تیم تنیس بریتانیا در جام دیویس ۲۰۱۵ بود. این تیم که از ماری، دنیل اوانز، دومینیک اینگلوت، جیمی ماری، جیمز وارد، کیل ادموند و لئون اسمیت تشکیل می‌شد جام قهرمانی را بالای سر برد. انگلیس از سال ۱۹۳۶ نتوانسته بود این جام را به دست آورد.
تنیسور بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ برای دومین بار فاتح تنیس ویمبلدون شد. او از آخرین پیروزی‌اش در سال ۲۰۱۳ نتوانسته بود به فینال گرند اسلم صعود کند تا این که سه سال بعد این اتفاق افتاد و توانست در دیدار نهایی میلوش رائونیچ را در سه ست شکست دهد.
ماری برای دومین دوره پیاپی به فینال تنیس المپیک صعود کرد. این بار در ریودوژانیرو خوان مارتین دل پوترو را پیش رو داشت و توانست حریف آرژانتینی‌اش را شکست دهد.
ماری در تور ATP لندن به فینال صعود کرد و با شکست جوکوویچ جام قهرمانی را بالای سر برد. همچنین سال را به عنوان مرد شماره یک جهان به پایان رساند و این جایزه را به دست آورد.
نوبیتکس

همچنین چک کنید..

تصاویر المپیک توکیو

تصاویر المپیک توکیو ۲۰۲۰ بخش چهارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.