صفحه اصلی / اخبار ورزشی / فوتبال / لیگ قهرمانان آسیا / حذف زودهنگام پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا/ شاگردان برانکو زور بردن نداشتند
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
57873449

حذف زودهنگام پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا/ شاگردان برانکو زور بردن نداشتند

تیم فوتبال پرسپولیس با شکست یک بر صفر برابر پاختاکور ازبکستان، از صعود به مرحله بعد باز ماند.

در ادامه هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، از گروه D پرسپولیس ایران از ساعت ۱۷:۳۰ در تاشکند میهمان پاختاکور ازبکستان بود این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر پاختاکور به پایان رسید.

در نیمه نخست این دیدار، پاختاکور با برنامه کار را آغاز کرد و با طراحی حملاتی دروازه بیرانوند را با خطر روبه‌رو کرد. فشار تیم ازبکستانی به حدی بود که تا دقیقه ۲۵ قرمزپوشان ایران فرصت گلی را به دست نیاوردند.

در یکی از فرصت‌هایی که نصیب پاختاکور شد، ماشاریپوف در دقیقه ۱۳ روی یک ضربه ایستگاهی توپ را روی دروازه ارسال کرد و اما توپ او با برخورد به تیرک عمودی دروازه، به اوت رفت. در ادامه روی یک ضد حمله پرسپولیسی‌ها سعی داشتند به دروازه حریف نزدیک شوند اما شوت سیامک نعمتی در دقیقه ۱۷ با اختلاف زیاد به اوت رفت.

پس از گذشت دقایقی باز هم تیم ازبکستانی صاحب فرصت گلزنی شد. این بار ارسال توپ به درون محوطه جریمه پرسپولیس و شوت سیدیکوف در دقیقه ۲۰ با واکنش بیرانوند همراه بود و راهی به دروازه پیدا نکرد.

پس از موقعیت‌هایی که در اواسط نیمه نخست ایجاد شد، با وجود اینکه پاختاکور سعی داشت پرسپولیس را تحت فشار قرار دهد، اما عملکرد خوب مدافعان قرمزپوش اجازه نداد آنها فرصت چندانی برای گلزنی ایجاد کنند.

در اواخر نیمه نخست شاگردان برانکو توسط سیامک نعمتی صاحب یک فرصت خوب شوت زنی شدند اما شوت این بازیکن در دقیقه ۴۱ به اوت رفت.

پرسپولیسی‌ها در دقیقه ۴۲ صاحب ضربه ایستگاهی شدند و با ارسال سروش رفیعی فرصت بسیار خوبی برای علیپور ایجاد شد شوت او را دروازه‌بان پاختاکور به کرنر فرستاد تا نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

اما در آغاز نیمه دوم شرایط کمی تغییر کرد و طراحی حملات از سمت چپ و راست از سوی شاگردان برانکو بیشتر شد. روی یکی از همین فرصت‌ها، در دقیقه ۵۳ سروش رفیعی درون محوطه جریمه پاختاکور صاحب توپ شد اما ارسال او را دروازه‌بان ازبکستانی مهار کرد تا این فرصت از دست برود. در ادامه بازی به تعادل کشیده شد و پاختاکوری‌ها هم یکی دو فرصت خوب به دست آوردند. روی یکی از همین فرصت‌ها ارسال توپ به درون محوطه جریمه پرسپولیس، باعث خطر شد که عملکرد خوب مدافعان پرسپولیس توپ را برگرداند. سپس در دقیقه ۶۲ شوت سرکش ماشاریپوف دروازه پرسپولیس را با خطر روبه‌رو کرد که علیرضا بیرانوند توپ را برگرداند.

با گذشت دقایقی اینبار پرسپولیسی‌ها صاحب فرصت گلزنی به دست آوردند اما شوت سیامک نعمتی در دقیقه ۶۷ به اوت رفت.

در ادامه در دقیقه ۷۴ روی یک ضد حمله علی علیپور وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و با یک پاس در عرض بودیمیر را در فرصت بسیار خوبی برای این بازیکن ایجاد کرد اما شوت آرام مهاجم کروات راهی به دروازه پیدا نکرد. در ادامه حملات پاختاکور روی دروازه پرسپولیس بیشتر شد تا اینکه در دقیقه ۸۵ سرگیف با یک شوت دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد و شوت او پس از برخورد به سید جلال حسینی وارد دروازه پرسپولیس شد.

در اواخر این بازی شاگردان برانکو فشار زیادی روی دروازه پاختاکور ایجاد کردند ولی تلاش آن‌ها بی حاصل بود و در نهایت بازی با حساب یک بر صفر به سود حریف ازبکستانی پایان یافت. با این شکست، پرسپولیس از گردونه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

برای پرسپولیس در این دیدار علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی (کاپیتان)، محسن ربیع‌خواه، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالله‌ی، سروش رفیعی (۷۰ مهدی ترابی)، امید عالیشاه (۶۳ ماریو بودیمیر)، سیامک نعمتی و علی علیپور به میدان رفت.

پاختاکور نیز با ترکیب سنجر کواتوف، فرخ سیفیف، شرزود اعظمف، ایگور کریمتس، سردار صبریخاچیف، علیجونوف، سیدیکوف (۲۵ سینداروف)، خامروبکوف، جلال‌الدین ماشاریپوف، مرات بیکمائف (۷۸ سرگیف) و دراگان چرا بازی کرد.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

57879678

مجیدی: هر کمکی بتوانم به استقلال می‌کنم/ می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم

سرمربی استقلال گفت: اگر پنالتی ما گل می‌شد، گل‌های بیشتری به العین می‌زدیم. فرهاد مجیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.