صفحه اصلی / اخبار ورزشی / جیانیس آنتتوکومپو گران‌ترین بازیکن تاریخ NBA شد
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
جیانیس آنتتوکومپو

جیانیس آنتتوکومپو گران‌ترین بازیکن تاریخ NBA شد

جیانیس آنتتوکومپو، ستاره میلواکی‌باکس، قراردادش را با این تیم تمدید کرده است.

قرارداد جدید او ۲/۲۲۸ میلیون دلار ارزش دارد و از این نظر در تاریخ NBA بی‌همتاست. این بسکتبالیست ۲۶ساله که دو بار بهترین بازیکن سال NBA شده، قراردادی پنج‌ساله امضا کرده است. پرارزش‌ترین قرارداد قبلی متعلق به جیمز هاردن، گارد هیوستن راکتس به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار بود. اگر او پیشنهاد باشگاهش را رد می‌کرد، در تابستان پیش رو بازیکن آزاد می‌شد و مشهورترین ستاره‌ای می‌شد که از سال ۲۰۱۶ تاکنون آزاد شده است. در آن سال، کوین دورانت بازیکن آزاد شده بود.

جیانیس در این فصل سومین بازیکن تاریخ NBA شد که در یک فصل عناوین پرارزش‌ترین بازیکن و بهترین بازیکن دفاعی را از آن خود کرده است. مایکل جوردن و حکیم اولاجووان بازیکنان قبلی بودند. او همچنین رکورد بیشترین امتیاز و ریباند خود را با میانگین ۲۹/۵ امتیاز و ۱۳/۶ ریباند شکست. او ۵/۶ پاس گل در هر بازی داد و نمره کارآیی‌اش هم ۳۱/۹ بود، که بالاترین میزان در تاریخ NBA است.

جیانیس در بیانیه‌ای پس از امضای قرارداد گفت: «این لحظه‌ای بزرگ برای من و خانواده‌ام است و من می‌خواهم از سازمان باکس تشکر کنم که به ما باور داشت. من هشت سال پیش فرصت را دریافتم و حالا امضای چنین قراردادی باورنکردنی است.» میلواکی باکس در دو فصل اخیر NBA بهترین رکوردها را داشته است اما نتوانسته قهرمان شود. آنها در سال ۲۰۱۹، در فینال کنفرانس شرق دو بر صفر از تورنتو رپتورز پیش افتادند اما چهار شکست پیاپی را مقابل این تیم تجربه کردند و کنار رفتند. این فصل آنها به فینال کنفرانس هم نرسیدند و مقابل میامی هیت در نیمه‌نهایی حباب اورلاندو، در پنج مسابقه شکست خوردند.

باکس در هفت سال حضور جیانیس تنها یک بار به فینال کنفرانس راه یافته است و از سال ۱۹۷۴ هم به فینال کلی NBA نیافته است. در آن هنگام کریم عبدالجبار در این تیم حضور داشت. عبدالجبار که آنها را در سال ۱۹۷۱ به تنها عنوان قهرمانی‌شان رساند، پیش‌تر گفته بود: «به نظرم جیانیس باید به صدای قلبش گوش کند و تصمیمی بگیرد که متناسب با چیزهایی باشد که برای او و زندگی حرفه‌ای‌اش مهم است.»

جیانیس در سال ۲۰۱۳ بازیکنی گمنام بود. او در یونان متولد شده و پدر و مادری نیجریه‌ای دارد و پیش از پیوستن به میلواکی، در دسته دوم یونان بازی می‌کرد. او در اولین فصل حضورش در NBA تنها ۶/۸ امتیاز در هر مسابقه کسب کرد و تنها در ۲۳ بازی در ترکیب ثابت به میدان رفت اما او در فصل سومش به میانگین ۱۶/۹ امتیاز در هر بازی رسید و جایزه بیشترین پیشرفت را از آن خود کرد. سال بعد، او برای اولین بار در ترکیب تیم منتخب فصل قرار گرفت و بعد از آن سه بار دیگر هم این اتفاق برایش رقم خورد. میلواکی در پنج فصل نخست حضور جیانیس سه بار به پلی‌آف راه یافت اما در هر بار در دور اول پلی‌آف حذف شد. در فصل ۱۹-۲۰۱۸، جیانیس بهترین بازیکن لیگ شد و اولین بازیکن باکس پس از عبدالجبار شد که این عنوان را به دست می‌آورد. باکس با او اولین پیروزی‌اش در پلی‌آف از سال ۲۰۰۱ به این سو را کسب کرد.

او در هر فصل آمارش را بهتر کرده است و فصل گذشته هم به ۲۹/۵ امتیاز در هر بازی رسید و اولین بازیکن پس از ویلت چمبرلن شد که از میانگین ۲۹ امتیاز، ۱۳ ریباند و ۵ پاس گل در طول یک فصل عبور می‌کند اما تمرکز او روی قهرمانی بود که به دست نیامد. او گفت: «ساده است. باید هر فصل بهتر از فصل گذشته عمل کنید. اگر به دستاوردی که می‌خواستید نرسیدید، باید بهتر شوید.»

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

کیروش

کی‌روش، مردی برای فصول خاص

کی‌روش یک پوپولیست حرفه‌ای است و همیشه مواظب تیترهای رسانه‌هاست. او ذهنیت «ما علیه جهان» …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.