صفحه اصلی / اخبار ورزشی / جایزه بهترین ورزش کار سال مجله تایم به یک آمریکایی رسید
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
سیمون بایلز
سیمون بایلز

جایزه بهترین ورزش کار سال مجله تایم به یک آمریکایی رسید

سیمونه بایلز، برنده چهار مدال طلای المپیک، جایزه بهترین ورزشکار سال را در مجله تایم کسب کرد.

در بازی های المپیک توکیو در تابستان ۲۰۲۱، او در مسابقات تیمی در ژیمناستیک هنری نقره و در تمرینات روی تیر تعادل، برنز گرفت اما به دلیل وضعیت روحی شدید و مشکلات جهت گیری در فضا، در چهار مسابقه شرکت نکرد.

در ماه اکتبر، بیلز، الکساندرا رایسمن، مک‌کایلا مارونی و مارگارت نیکولز از کنگره ایالات متحده درخواست کردند که ریاست کمیته ملی المپیک و پارالمپیک این کشور (NOC) را به دلیل پرونده رسوایی لری نصار برکنار کند. نصار به دلیل تجاوز جنسی به ورزشکاران زن به ۴۰ تا ۱۷۵ سال زندان محکوم شد. او خود به آزار و اذیت و اعمال جنسی علیه ۱۱ ژیمناست اعتراف کرد و بیش از ۱۵۰ زن علیه او شهادت دادند.

به گزارش ایسنا، بایلز از سال ۲۰۰۷ شروع به مسابقه دادن می‌کند و در سال ۲۰۱۱ در بین ژیمناستیک کارهای حرفه‌ای نوجوانان آمریکا قرار می‌گیرد. او در آن سال در سطح ملی مقام سوم را کسب می‌کند و در سال ۲۰۱۲ قهرمان آمریکا می‌شود.

در سال ۲۰۱۳ سیمونه می‌تواند مقام اولین زن آفریقایی – آمریکایی که در مسابقات قهرمانی جهان در تمامی اسباب مدال طلا کسب کرده است را به دست آورد. سیمونه درباره این قهرمانی خود در آن سال، گفت‌: فکر می‌کنم که این موفقیت می‌تواند برای دختران کوچک زیادی انگیزه ایجاد کند که به باشگاه بروند و سخت‌تر تمرین کنند.

در سال ۲۰۱۵ بایلز، اولین زن در جهان می‌شود که سه بار در مسابقات جهانی در تمامی اسباب قهرمان می‌شود. او در آن سال رکورد ۱۰ مدال طلا در مسابقات بین‌المللی را می‌شکند. در سال ۲۰۱۶ بایلز در مسابقات تمامی اسباب، حرکات زمینی و پرش از خرک به قهرمانی می‌رسد و سهمیه حضور در  المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب می‌کند و این شروع افتخارات این ورزشکار مطرح است.

در نهم آگوست ۲۰۱۶، بایلز با تیم ژیمناستیک آمریکا در  المپیک ۲۰۱۶ مدال طلا کسب می‌کند. هواداران به تیم ژیمناستیک زنان آمریکا در  المپیک ریو لقب The Final five را دادند.

ریزمن، یکی از ژیمناست‌های این تیم درباره این لقب می‌گوید: ما The Final five نامیده شدیم زیرا مربی ما مارتاست. بدون او هیچ چیز ممکن نبود. می‌خواستیم این کار را برای او انجام بدهیم. این آخرین سالی است که تیم ما پنج نفره است. در المپیک بعدی تیم، چهار نفره خواهد بود.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

فینال لیگ nba دنور ناگتس - میامی هیت

دنور ناگتس – میامی هیت

 لیگ NBA فصل2018/19 تورنتو رپترز - پورتلند تریل بلیزرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.