صفحه اصلی / اخبار ورزشی / ترین‌های لیگ نوزدهم/ کم‌ترین برد برای بوشهری‌ها
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
61582896

ترین‌های لیگ نوزدهم/ کم‌ترین برد برای بوشهری‌ها

با تمام شدن لیگ نوزدهم وضعیت “ترین‌ها”ی این فصل هم مشخص شد.

 نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران پنج‌شنبه شب به پایان رسید. در این فصل تیم‌های پرسپولیس، استقلال، فولاد، تراکتور و سپاهان به ترتیب اول تا پنجم شدند و شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم با قرار گرفتند در رتبه‌های شانزدهم و پانزدهم به لیگ دسته یک سقوط کردند. بعضی از مهم‌ترین آمارهای این فصل را مرور کردیم:

بیش‌ترین پیروزی، شکست و تساوی

در این فصل پرسپولیس با کسب ۲۱ پیروزی بیش‌ترین برد را کسب کرد. هم‌چنین ماشین‌سازی با ۱۵ باخت بیش‌تر از دیگر تیم‌های لیگ شکست را تجربه کرد. نفت مسجد سلیمان هم در بیش از نیمی از بازی‌هایش یعنی در ۱۷ مسابقه مساوی کرد و تیم اول در این زمینه شد.

کم‌ترین پیروزی، شکست و تساوی

تیم‌های پارس جنوبی جم و شاهین شهرداری بوشهر که هر دو به دسته یک سقوط کردند، در این فصل فقط ۴ بار پیروز از زمین خارج شدند و دیگر تیم‌ها وضعیت بهتری از آن‌ها داشتند. پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم با ۵ شکست کم‌تر از دیگر تیم‌ها بازنده شدند. هم‌چنین پرسپولیس با ۴ مساوی، از دیگر تیم‌های لیگ کمتر به تساوی رضایت داد.

بیش‌ترین گل زده و گل‌ خورده

استقلال در این فصل ۵۵ گل به ثمر رساند که از دیگر تیم‌ها بیش‌تر بود. شاهین شهرداری بوشهر هم ۵۷ بار دروازه‌اش باز شد و تیم دیگری از آن‌ها بیش‌تر گل نخورد.

کم‌ترین گل زده و گل خورده

تیم پارس جنوبی در این فصل فقط ۲۰ گل به ثمر رساند که بدترین آمار لیگ در این زمینه بود. هم‌چنین پرسپولیس هم در طول لیگ، ۱۷ بار دروازه‌اش باز شد تا به این ترتیب وضعیتش از باقی تیم‌ها بهتر باشد.

بهترین و بدترین تفاضل گل

بهترین تفاضل گل لیگ به پرسپولیس با تفاضل مثبت ۲۹ تعلق گرفت و شاهین شهرداری بوشهر هم با تفاضل منفی ۳۱ بدترین تفاضل گل را به خودش اختصاص داد.

آقای گل و آقای پاس گل

شیخ دیاباته با ۱۵ گل توانست عنوان آقای گلی لیگ ایران را به دست بیاورد. هم‌چنین مهدی قایدی از استقلال و میلاد جهانی از صنعت نفت با هشت پاس گل مشترکا آقای پاس گل لیگ شدند.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

رافائل نادال

۵۳ میلیون دلار جایزه برای اولین گرنداسلم ۲۰۲۳ در استرالیا

استرالیا از امروز میزبان اولین گرند اسلم تنیس در سال جدید خواهد بود. رقابت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.