صفحه اصلی / اخبار ورزشی / بسکتبال / ان بی ای / بررسی تالار مشاهیر بسکتبال؛ سال ۲۰۲۰، بهترین سال تاریخ تالار مشاهیر است؟
ثبت نام در سایت
 
ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود
تالار مشاهیر بسکتبال
تالار مشاهیر بسکتبال

بررسی تالار مشاهیر بسکتبال؛ سال ۲۰۲۰، بهترین سال تاریخ تالار مشاهیر است؟

 با اعلام بازیکنان راه یافته به تالار مشاهیر سال ۲۰۲۰ بسکتبال، شاهد یکی از بهترین سال های تاریخ تالار مشاهیر هستیم و این سوال به وجود آمده است که آیا سال ۲۰۲۰، بهترین سال تاریخ تالار مشاهیر بسکتبال است؟

از زمانى که کوبى برایانت، تیم دانکن و کوین گارنت در سال ۲۰۱۶ بازنشسته شدند، خیلى ها منتظر بودند تا این ۳ در کنار یکدیگر به تالار مشاهیر راه پیدا کنند که سرانجام این رویا برآورده شد و شاهد یکى از قدرتمندترین کلاس هاى ممکن هستیم. این ۳ اسطوره تکرار نشدنی دنیای بسکتبال و لیگ NBA، نقاط مشترک زیادی با یکدیگر دارند که همین مسئله باعث یکتایی این کلاس تالار مشاهیر شده است. به عنوان مثال هر سه قهرمانی در NBA را تجربه کردند و هر سه به عنوان ارزشمندترین بازیکن فصل انتخاب شدند.

اگر بخواهیم جمع افتخارات این ۳ اسطوره را ذکر کنیم به آمار شگفت انگیزی مانند ۱۱ قهرمانى، ۵ جایزه ارزشمندترین بازیکن فینال، ۴ جایزه ارزشمندترین بازیکن سال، ۴۸ حضور در مسابقه آل استار، ۳۹ حضور در تیم منتخب سال، ۳۹ حضور در تیم منتخب دفاعى سال و بیشتر از ۸۶ هزار امتیاز می رسیم. نکات جالبی هم درباره این کلاس وجود دارد. به عنوان مثال جالب است دانید که کوین گارنت و کوبى برایانت مستقیم از دبیرستان به NBA آمدند و همچنین کوین گارنت اولین بازیکن بروکلین نتس است که به تالار مشاهیر مى رسد.

تالار مشاهیر بسکتبال
تالار مشاهیر بسکتبال

سال های بسیار کمی وجود دارد که از لحاظ بازیکنان حاضر در آن و افتخارات کلی، به تواند با سال ۲۰۲۰ تالار مشاهیر مقایسه شود. اگر بخواهیم کلاس هاى سال هاى دیگر را با کلاس امسال مقایسه کنیم، شاید تنها کلاس سال ۲۰۰۹ را که شامل مایکل جردن، دیوید رابینسن و جان استاکتن بود را به توان رقیب این کلاس به شمار آورد، کلاسى که شامل ۳ عضو تیم رویایى سال ۱۹۹۲ است. به باور بسیاری از کارشناسان، حضور مایکل جردن در این کلاس، باعث برتری سال ۲۰۰۹ نسبت به سایر سال ها شده است. اگر بخواهیم مقایسه ای بین سال ۲۰۰۹ و ۲۰۲۰ انجام دهیم، تعداد قهرمانی های کلاس ۲۰۲۰ در مجموع بیشتر است زیرا ۶ قهرمانی مایکل جردن و ۲ قهرمانی دیوید رابینسن نمی تواند به ۱۱ قهرمانی کلاس ۲۰۲۰ برسد.

همچنین در کلاس ۲۰۰۹، جان استاکتن سابقه معرفی به عنوان ارزشمندترین بازیکن سال را ندارد، چیزی که باز هم کلاس ۲۰۲۰ را در رده بالاتری از این لحاظ قرار می دهد. در مجموع حضور در آل استار، تیم منتخب سال و تیم منتخب دفاعی سال نیز به لطف دوران بلند مدت ستاره های کلاس ۲۰۲۰، این کلاس دست بالاتر را در این زمینه ها نیز دارد. یکی از برتری های کلاس ۲۰۰۹ نسبت به کلاس ۲۰۲۰، قهرمانی هر ۳ عضو آن در مسابقات المپیک است، چیزی که به دلیل عدم قهرمانی تیم دانکن در المپیک، کلاس ۲۰۲۰ را در این زمینه پایین تر قرار داده است.

سایر کلاس های برتر تاریخ تالار مشاهیر، از لحاظ افتخارات، فاصله تقریبا زیادی با این دو کلاس دارند. کلاس سال ۱۹۸۰، از کلاس های برتر تالار مشاهیر است که شامل اسکار رابرتسن، جری وست و جری لوکاس است. کلاس سال ۲۰۱۸ نیز از کلاس هایی بود که موفق به شمار می رفت. ری الن، گرنت هیل، استیو نس و جیسن کید از بزرگترین اعضای این کلاس هستند. یکی دیگر از کلاس هایی که در میان برترین سال های تالار مشاهیر قرار می گیرد، سال ۲۰۰۸ است که شامل بازیکنانی همچون پاتریک یوئینگ، آدرین دانتلی و حکیم اولاجوان بود. حضور پت رایلی به عنوان مربی در این کلاس، سطح این سال را ارتقا داده است. سال های متعددی بوده که می توان بحث کرد که بهترین سال تالار مشاهیر بسکتبال بوده اند اما در آخر نام کلاس های ۲۰۰۹ و ۲۰۲۰ بالاتر از سایر سال ها قرار می گیرد. سال هایی که کمی سخت می توان یکی را به دیگری ترجیح داد.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

جیمز هاردن

لیگ NBA؛ ستاره راکتس به این تیم ملحق شد

جیمز هاردن، ستاره تیم بسکتبال هیوستون راکتس با ۵ روز تاخیر به اردوی این تیم در «دیزنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.