صفحه اصلی / اخبار ورزشی / ارائه گزارش فینال جام حذفی فوتبال به رئیس جمهور
ثبت نام در سایت
  ترافیک دانلود از سایت اسپورت دانلود نیم بها محاسبه می شود

ارائه گزارش فینال جام حذفی فوتبال به رئیس جمهور

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به نقش این اداره‌کل در فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و داماش، گفت: ما مسئول برگزاری فینال نبودیم و تنها کار پشتیبانی را بر عهده داشتیم که به خوبی نیز از عهده آن برآمدیم.

افشین حیدری در گفت و گو با ایسنا ، در خصوص اتفاقاتی که در فینال جام حذفی فوتبال در اهواز رخ داد، اظهار کرد: متأسفانه در دیدار پرسپولیس و داماش در ورزشگاه فولاد شاهد حوادثی ناخوشایندی بودیم که زیبنده فوتبال کشور نبود. در همین راستا نیز فردای آن روز معاون وزیر ورزش و جوانان به همراه دیگر مسئولان مربوطه از جمله رئیس سازمان لیگ، رئیس کمیته اخلاق، رئیس هیات فوتبال خوزستان و نیروی انتظامی، جلسه‌ای در اهواز با استاندار داشتند.

وی ادامه داد: در این جلسه نیز مشخص شد که کار اداره کل ورزش و جوانان خوزستان تنها پشتیبانی کار بود که در این زمینه کارمان را به نحو احسن انجام دادیم. همچنین تأمین نظم و امنیت بازی نیز بر عهده نیروی انتظامی، فروش بلیت بر عهده هیأت فوتبال خوزستان و برگزاری بازی و هماهنگی لازم بر عهده فدراسیون و سازمان لیگ بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افزود: برگزاری تمامی مسابقاتی که در سطح لیگ برتر و جام حذفی برگزار می‌شود، بر عهده سازمان لیگ است و کار ادارات کل استان‌هایی که میزبان هستند، پشتیبانی است. همچنین بر اساس مصوبه “شاک” (شورای امنیت کشور) تقسیم وظایف صورت می‌گیرد که نیروی انتظامی مسئول نظم و امنیت بازی‌ها و سازمان لیگ هم مسئول برگزاری مسابقه است.

وی گفت: به هر حال پس از جلساتی که در اهواز داشتیم، پس از جمع بندی‌هایی که صورت گرفت، قرار شد گزارشی از طریق وزارت ورزش به ریاست محترم جمهور در خصوص فینال جام حذفی و اتفاقاتی که در استادیوم‌ها رخ می‌دهد ارائه شود. در این زمینه گزارشی نیز به شورای امنیت کشور ارائه خواهد شد.

حیدری در ادامه با قدردانی از نیروی انتظامی و سپاه بابت همکاری بسیار خوب در فینال جام حذفی، عنوان کرد: اعلام می‌کنم که اداره کل ورزش و جوانان خوزستان آمادگی میزبانی از تمام رویدادهای کشوری و بین‌المللی را دارد. تاکنون میزبانی تمام رویدادهای که به ما سپرده شده، به نحو احسن برگزار شده و ایرادی هم در کار نبوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: باید تلاش کنیم در استان خوزستان رویدادهای زیادی برگزار شود و نباید اصل ماجرا را زیر سوال ببریم. اگر فینال جام حذفی در خوزستان برگزار نمی‌شد نیز خیلی‌ها انتقاد می‌کردند که چرا این مهم در استان انجام نشد. به هر حال نباید با پاک کردن صورت مساله فکر کنیم که توانسته‌ایم مشکلات را حل کنیم و باید به دنبال راه چاره باشیم.

حیدری افزود: مشکلات مربوط به ورزشگاه‌ها باید به صورت کارشناسی بررسی شود زیرا اتفاقاتی که در ورزشگاه فولاد رخ داد اولین باری نبود که در فوتبال ایران شاهد آن بودیم و چند روز پیش از این دیدار نیز در اصفهان شاهد آن اتفاقات تلخ در دیدار پرسپولیس و سپاهان بودیم. به هر حال باید مشکلات مربوط به استادیوم‌ها به صورت اساسی بررسی شوند.

وی گفت: وزارت ورزش تدابیر خوبی برای فصل نوزدهم فوتبال دیده و با برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای که خواهد داشت، با خاطیان استادیوم‌ها برخورد جدی‌تری خواهد شد. ضمن این‌که باید زیرساخت‌های موجود در ورزشگاه‌ها نیز به‌سازی شوند.

نوبیتکس

همچنین چک کنید..

عجیب‌ترین شماره‌ها در تیم ملی ایران

اگر چه بازیکنان می‌توانند در تیم‌های باشگاهی هر شماره‌ای را به تن کنند اما به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.